SEMPOZYUM 2022

"Periimplantitis Hakkında Her Şey"

26 Kasım 2022      Radisson Blu Hotel, Şişli - İstanbul

KAYIT OL
sempozyum

OSSEDER SEMPOZYUM 2022
Hoş geldiniz!

Alanında lider dernek olan OSSEOİNTEGRASYON AKADEMİSİ DERNEĞİ (OSSEDER) Yönetim Kurulu olarak uzunca bir süredir ara verdiğimiz yüz yüze toplantılarımızı yeniden hayata geçirmeye karar verdik.

başkan

Başkanın Mesajı

Pandemi nedeni ile toplantılarımızı Zoom üzerinden webinarlar şeklinde gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde düzenlenecek ilk yüz yüze sempozyumumuz "Ulusal Osseointegrasyon Sempozyumu – Periimplantitis Hakkında Her Şey" Prof. Dr. Aslan Gökbuget, Prof. Dr. Bülent Kurtiş, Prof. Dr. Hare Gürsoy ve Doç. Dr. Ömer Birkan Ağralı’nın katılımıyla 26 Kasım 2022 İstanbul, Şişli, Raddisson Blu Hotel'inde gerçekleştirilecektir.

Sempozyumumuzda dostlarımız ve meslektaşlarımızla buluşmak için hepimiz büyük bir heyecan ve sabırsızlık duyuyoruz. Her zamanki gibi bilimsel ve katılım düzeyi yüksek olacak sempozyumumuzda ülkemizin önemli konuşmacıları hepimiz için önemli bir sorun olabilen periimplantitis konusunu değişik boyutları ile tartışacaklardır. Bu konuda gerekli duyurular web sitemizden (www.osseder.org), sosyal medya hesaplarımızdan, Whattsapp ve Telegram üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu bilimsel aktivitemizin de daha önceki çeşitli toplantılarımız gibi önemli bir bilimsel boşluğu dolduracağından, yeni bilgiler katacağından, mevcut bilgilerimizi pekiştireceğinden ve akılda kalacağından eminiz. Sizi ve birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızı da sempozyumumuzda görmeyi arzu etmekteyiz.

Bu nedenle sizlerle sempozyumda buluşmayı ümit ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Erhan FIRATLI
OSSEOİNTEGRASYON DERNEĞİ
Yönetim Kurulu Başkanı

konuşmacılar

Konuşmacılar

Ömer Birkan Ağralı

Doç. Dr.

Ömer Birkan Ağralı 1980 Ağrı doğumludur. İlkokulu Sakarya Ahmet Akkoç İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Sakarya Anadolu Lisesi’nde okumuştur. ... Devamı

Doç. Dr. Ömer Birkan Ağralı


Ömer Birkan Ağralı 1980 Ağrı doğumludur. İlkokulu Sakarya Ahmet Akkoç İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Sakarya Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Diş hekimliği eğitimini 2000 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde 2005 yılında tamamlamıştır. Sakarya’nın Karasu ilçesinde serbest diş hekimi olarak çalışmıştır. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda Doktora/uzmanlık programına girmiştir. 2011 yılında araştırma görevlisi ünvanını almıştır. 2012 yılında “Mine matriks türevi ve otojen kemik grefti ile tedavi edilen periodontal defektlerde dişeti oluğu sıvısı transforming growth factor-ß1 ve alkalen fosfataz seviyelerinin değerlendirilmesi” başlıklı tezini sunarak doktorasını tamamlamıştır. 2013 yılında Yrd Doç Dr ünvanını almıştır. 2021 yılında Doçentlik ünvanı alan Ömer Birkan Ağralı öğretim üyeliği görevine Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda devam etmektedir. Periodontal rejenerasyon, doku mühendisliği, biyomalzemeler, dental implantoloji ve periodontal plastik ve rekonstrüktif cerrahi akademik ilgi alanları arasında yer almaktadır. Türk Periodontoloji Derneği, European Federation of Periodontology ve Türk Osseointegrasyon Derneği gibi derneklere üyeliği bulunmaktadır. Ömer Birkan Ağralı evlidir, bir erkek ve bir kız iki çocuk babasıdır.

Aslan Gökbuget

Prof. Dr.

1957’de Adanada doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adanada tamamladı. 1982 yılında Dicle üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl İ.Ü. diş Hekimliği Fakültesi ... Devamı

Prof. Dr. Aslan Gökbuget


1957’de Adanada doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adanada tamamladı. 1982 yılında Dicle üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl İ.Ü. diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalında doktora çalışmalarına başladı.1989 da Dr. Med. Dent. oldu. 1989-1990 ylıllarında İzmir Hava hastanesinde Periodontoloji uzmanı olarak askerlik görevini tamamladı ve tekrar Fakültedeki görevine döndü. 1993 yılında Doçent oldu. 1995-96 yıllarında Londra Eastman Dental Hospital’da misafir araştırmacı olarak çalıştı. 1999 yılında Profesör oldu. İmplantoloji ile ilgili çalışmalara 1992 yılında Fransanın Lille şehrinde Prof. Chanavaz’ın yanında aldığı kurs sonrası başladı. 2004 yılından beri Meffert İmplant Enstitüsü Başlangıç ve ileri İmplant programı eğitmenliği yapmaktadır. Dünya İmplant Birliği (ICOI) Diplomat derecesi sahibidir. Bilgisayar Destekli İmplantoloji Akademisinin (CAIA) aktif üyesidir.
Türkiyede ve dünyanın değişik ülkelerinde İmplant çalışma grubları içerisinde eğitmenlik yapmakta ve konferanslar vermektedir.
İstanbul Üniversitedeki görevinden 2013 yılında kendi isteğiyle emekli olmuştur. Halen PGGdent kliniğinde Prof. Selim Pamuk, Dr. Kağan Gökbuget ve Ozan G. Gökbuget ile birlikte muaynehane hekimliği yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Özel ilgi alanları; Periodontoloji, İmmediate implantasyon, Bilgisayar destekli implantoloji, İmplantolojide minimal invaziv cerrahi. Kemik grefleri ve kemik cerrahisi, Mukogingival cerrahi, Sistemik hastalıklar ve diş hekimliği, Dental Laserler, Ulusal meslek üyelikleri; TDB ve İstanbul Diş Hekimleri Odası, Türk Periodontoloji Derneği, EDAD, OSSEDER Uluslararası Üyelikleri: AAP(Amerikan Periodontoloji akademisi), ICOI (Diplomat)(Dünya İmplant Birliği), IAP(Uluslararası İmplant akademisi), EFP(Avrupa Periodontoloji Federasyonu), CAIA(Bilgisayar destekli implant akademisi)

Bülent Kurtiş

Prof. Dr.

1991 yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden dönem üçüncüsü olarak mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda doktora ... Devamı

Prof. Dr. Bülent Kurtiş


1991 yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden dönem üçüncüsü olarak mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı. 1996 yılında doktorasını tamamladı. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nde doçent, 2008 yılında ise profesörlük ünvanı aldı. 2013 yılında ERASMUS çerçevesinde University of Szeged, Faculty of Dentistry’ de “Ultrasonic Piezoelectric Surgery Systems; Using Principles, Indications, Advantages and Disadvantages” konulu dersler verdi. Avrupa Periodontoloji Derneği (European Federation of Periodontology (EFP)), International Team for Implantology (ITI), Türk Periodontoloji Derneği (TPD), Osseointegrasyon Akademisi Derneği (OSSADER), Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) ve Ankara Dişhekimleri Odası (ADO) üyesidir. Uluslararası düzeyde implantoloji eğitimi veren ITI birliğinde akademi üyesi (fellow) olarak görev yapmaktadır. Bugüne kadar yayımlanmış çok sayıda yurtdışı ve yurtiçi makale ve bildirisi mevcut olup bilimsel toplantılarda periodontoloji ve implantoloji konularında konferanslar vermiş ve bu konularda kurs uygulamaları yapmıştır. Özel ilgi alanları; dental implantolojiye ait tüm cerrahi uygulamalar, mukogingival cerrahiler, estetik kuron boyu uzatma cerrahileri ve kemik yükseltme cerrahi uygulamaları ve yönlendirilmiş kemik rejenerasyonu teknikleridir.

Hare Gürsoy

Prof. Dr.

2001 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji A.D. da doktora eğitimine başladı. 2005 Kasım ayında ... Devamı

Prof. Dr. Hare Gürsoy


2001 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji A.D. da doktora eğitimine başladı. 2005 Kasım ayında ‘’Generalize Agresif Periodontitisli Bireylerde Periodontal Tedavi Öncesi ve Sonrasında Nötrofil Fonksiyonlarının İncelenmesi’’ konulu doktora tezini vererek Dr. Ünvanı’nı aldı. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji A.D.’da öğretim görevlisi olarak başladı. 2007 yılında Yrd. Doç. , 2015 yılında ise Doçent, 2021 mart ayında Profesör ünvanını aldı. Halen aynı A.D. da öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. 2021 yılında Eczacıbaşı tarafından seçilerek İsveç’de Biogaia ACADEMY Experts programını tamamladı ve ‘’probiyotik uzmanı’’ diplomasını aldı. Ulusal ve uluslararası çok sayıda yayınları olan Prof. Dr. Hare GÜRSOY, Avrupa Periodontoloji Federasyonu tarafından akredite edilmiş Periodontoji Programının koordinatörü, Yeditepe Klinik Dergisi editör yardımcısı, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Bilim Kurulu ve 2017 yılı itibariyle CED-IADR kongresinde bilimsel komite üyesidir.
Kendisi, Türk Periodontoloji Derneği üyesi, Avrupa Periodontoloji Federasyonu üyesi ve Dişhekimliği Lazer Akademisi Derneği yönetim kurulu üyesidir Prof. Dr. Hare Gürsoy, SCI kapsamındaki dergilerde hakemlik yapmakta ayrıca Türkiye Klinikleri ve Cumhuriyet Dental Journal’ın yayın kurulu üyeliklerini yapmaktadır.
takvim

Etkinlik Takvimi

 • SEMPOZYUM GÜNÜ

  26 Kasım 2022

 • KURS PROGRAMLARI

  27 Kasım 2022

Konu : Periimplantitis Hakkında Her Şey
Tarih : 26 Kasım 2022
Yer : Radisson Blu Hotel, 19 Mayıs Caddesi, No:2 Şişli - İstanbul
08:00 - 09:00

Kayıt ve Karşılama

09:00 - 09:30

Açılış Konuşması Prof. Dr. Erhan Fıratlı (OSSEDER Başkanı)

OSSEDER 9. Bilimsel Kongresi Tanıtımı, Sempozyum ve Kurs Tanıtımı

09:30 - 10:30

1. Oturum

Doç. Dr. Ömer Birkan Ağralı (Periimplantitisin Tanımı ve Epidemiyolojisi)

10:30 - 11:00

Çay / Kahve

11:00 - 12:00

2. Oturum

Prof. Dr. Aslan Gökbuget (Periimplantitisin Etyolojisi ve Patogenezi)

12:00 - 13:30

Öğle Yemeği

13:30 - 14:30

3. Oturum

Prof. Dr. Bülent Kurtiş (Periimplantitisin Cerrahi Olmayan Tedavisi)

14:30 - 15:00

Çay / Kahve

15:00 - 16:00

4. Oturum

Prof. Dr. Hare Gürsoy (Periimplantitisin Cerrahi Tedavisi)

16:00 - 17:00

5. Oturum Panel

Moderatör:
Prof. Dr. Erhan Fıratlı
Doç. Dr. Duygu Yaman

Panelistler:
Doç. Dr. Ömer Birkan Ağralı
Prof. Dr. Aslan Gökbuget
Prof. Dr. Bülent Kurtiş
Prof. Dr. Hare Gürsoy

17:00 - 17:10

Kapanış

MODÜL-1 Temel İmplantoloji

Kontenjanımız dolmuştur.

Eğitmenler : Doç. Dr. Duygu YAMAN, Prof. Dr. Onur GEÇKİLİ
Tarih : 27 Kasım 2022
Yer : Radisson Blu Hotel, 19 Mayıs Caddesi, No:2 Şişli - İstanbul
Kurs İçeriği : İmplant uygulamalarına yeni başlayacak diş hekimleri için başlangıç düzeyinde
teorik ve Hands-on uygulamalı kurs
09:00 - 09:15

Kurs ve Osseder Tanıtımı-Hedefler

- Klinik Muayene
- Hasta seçimi
- İmplantasyon bölgesinin incelenmesi
- Radyografik muayene
09:15 - 10:00

Dental İmplantlar ve Osseointegrasyon

10:00 - 10:30

Çay / Kahve

10:30 - 11:45

Temel İmplantasyonda Cerrahi Esaslar

- Temel cerrahi prensipler
- İmplantasyonda timing
- Aşama aşama tek implant yerleşim cerrahisi
11:45 - 12:30

Temel İmplant Üstü Protetik Esaslar

- İmplant üstyapısı
- Protetik planlama
- Ölçü teknikleri ve malzemeleri
- Aşama aşama ölçü alımı
12:30 - 13:30

Öğle Yemeği

13:30 - 15:30

Cerrahi Hands-on

15:30 - 16:00

Çay / Kahve

16:00 - 17:00

Protetik Hands-on

17:00 - 17:30

Tartışma-Genel Değerlendirme

MODÜL-2 İleri İmplantoloji

Eğitmenler : Prof. Dr. Ezher DAYISOYLU, Dt. Türker ÖRNEKOL, Prof. Dr. Kemal ÜNSAL
Tarih : 27 Kasım 2022
Yer : Radisson Blu Hotel, 19 Mayıs Caddesi, No:2 Şişli - İstanbul
Kurs İçeriği : Total dişsizliğin immediate fonksiyonel yükleme ile rehabilitasyonu
09:00 - 09:30

Kurs tanıtımı ve hedefler (Türker Örnekol)

09:30 - 10:30

Mandibula (All on x) İmmediyat Yükleme, (Ezher Dayısoylu)

10:30 - 11:00

Çay / Kahve

11:00 - 12:00

Hands-on Uygulama: Plastik modelde All on Four tarzı cerrahi uygulama

12:00 - 13:00

Öğle Yemeği

13:00 - 14:00

Maksilla İmmediyat Yükleme ve Kademeli Geçiş ile Maksilla Rehabilitasyonu (Türker Örnekol)

14:00 - 14:30

Çay / Kahve

14:30 - 16:00

Total dişsizliğin rehabilitasyonunda protez ilkeleri - geçici ve sürekli protez (Kemal Ünsal)

16:00 - 17:00

Hands-on uygulama: Plastik modelde All on Four tarzı açık kaşık ile ölçü

17:00 - 17:30

Tartışma ve Genel Değerlendirme (Sertifikalar Online gönderilecektir).

ücretler

Katılım Ücretleri (Euro)

Kayıt Dönemi

9 Ekim - 25 Kasım 2022

 • Üye Diş Hekimi 150 €
 • Üye Öğrenci 125 €
 • Üye Olmayan Diş Hekimi 175 €
 • Üye Olmayan Öğrenci 150 €
KAYIT OL

On-site Kayıt

Sempozyum Günü

 • Üye Diş Hekimi 175 €
 • Üye Öğrenci 150 €
 • Üye Olmayan Diş Hekimi 200 €
 • Üye Olmayan Öğrenci 175 €
KAYIT OL

Kurs Kayıt

27 Kasım 2022
Kurslar 20 kişi ile sınırlıdır.

 • Üye Diş Hekimi 250 €
 • Üye Öğrenci 125 €
 • Üye Olmayan Diş Hekimi 300 €
 • Üye Olmayan Öğrenci 150 €
KAYIT OL